107,6 FM

W poniedziałek premiera nowej książki ks. Szymika

Odbędzie się w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.

Nowa książka ks. prof. Jerzego Szymika nosi tytuł „Zachwyt i inne skutki wiary”. Jej autor jest wybitnym teologiem i dogmatykiem, a zarazem poetą.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 listopada w auli Wydziału Teologicznego UŚ przy ul. Jordana 18. Początek o 18.00.

Premierze książki będzie towarzyszyć debata. W dyskusji udział wezmą: ks. dr Tomasz Jaklewicz, red. Alina Petrowa-Wasilewicz, ks. prof. Jerzy Szymik i ks. prof. Arkadiusz Wuwer (prowadzenie).

Na najnowszą książkę ks. Szymika składają różne formy literackie. Czytelnik znajdzie w niej zarówno przenikliwe eseje na temat współczesnej kultury i duchowości, wywiady przeprowadzone z autorem, jego nowe wiersze, jak również rozważania modlitewne. - Duchowny nie wzbrania się też przed dzieleniem się z odbiorcą swoimi przemyśleniami na temat spraw społecznych i politycznych, zawsze jednak starając się odczytywać je w kluczu katolickiej ortodoksji - mówi Mikołaj Marczak, redaktor książki.

„Zachwyt i inne skutki wiary” wydała Teologia Polityczna.

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama