107,6 FM

Ukraina wprowadza stan wojenny

Dekret został już podpisany przez prezydenta Petro Poroszenkę.

Stan wojenny na Ukrainie będzie obowiązywał o najmniej do 25 stycznia. Decyzja o podpisaniu dekretu jest następstwem przejęcia przez flotę rosyjską trzech okrętów ukraińskich na Morzu Azowskim. 

W starciu rannych zostało 6 ukraińskich marynarzy, jedna z ukraińskich jednostek została staranowana przez okręt rosyjski.

Jeszcze przed podpisaniem dekretu prezydent Ukrainy podkreślił, że celem stanu wojennego ma być obrona terytorium i obywateli ukraińskich:

"Wprowadzenie stanu wojennego nie oznacza, że Ukraina będzie prowadziła działania ofensywne. Ukraina będzie prowadziła wyłącznie działania na rzecz obrony swojego terytorium i bezpieczeństwa swoich obywateli" - powiedział prezydent.

« 1 »
  • Nieprawda
    26.11.2018 15:17
    Nie, Ukraina nie wprowadza jeszcze stanu wojennego :/ Musi on zostać zatwierdzony przez rząd.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama