107,6 FM

Jarmarki i kiermasz WTZ

Podajemy niektóre miejsca i terminy jarmarków adwentowych z nadzieją, że przyczynią się do dobrego przygotowania na Boże Narodzenie, a nie do komercjalizacji świąt.

Na X jarmark adwentowy zaprasza parafia św. Jakuba w Sośnicowicach. W niedzielę 2 grudnia od 14.00 na placu farnym będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych i różnego rodzaju warsztatach: mydlarskich, kowalskich czy tkackich. Można będzie też polakierować piernika, skorzystać z karuzeli czy przejażdżki ze św. Mikołajem. 

Na miejscu będzie można spotkać się przy herbacie z ciastem i skosztować różnych potraw. Będą też stoiska z ozdobami świątecznymi i bogatą ofertą kulinarną. Planowany jest także konkurs na dekorację bożonarodzeniową i występy. Jasełka zaprezentują mieszkanki DPS "Ostoja", a koncert zagra kapela góralska "Mały Ondraszek". Szczegóły: sosnicowice.opw.pl.

Jak co roku przez wszystkie cztery niedziele Adwentu jarmark odbywać się będzie w piwnicy Starego Opactwa w Rudach (od 10.00 do 17.00). Będzie można nabyć dekoracje i ozdoby świąteczne, różne pamiątki, kołocz, kawę i grzaniec.

Jarmark 2 grudnia organizuje także parafia św. Józefa w Zabrzu (ul. Roosevelta 104, od 10.00 do 19.00). W planie sprzedaż wieńców adwentowych, ozdób świątecznych, dewocjonaliów, książek, a także konkurs piernikowy, wypieki i różne dania.

Nieco inny charakter będzie miał Kiermasz Iskierka 2018, organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej w Czechowicach (ul. Toszecka 179). Impreza odbędzie się 2 grudnia od 15.30 do 17.00 w siedzibie WTZ w Gliwicach-Czechowicach (ul. Toszecka 179). W programie: kiermasz prac osób niepełnosprawnych, muzyka na żywo - zespół „Time”, odwiedziny św. Mikołaja, loteria fantowa i  jedzenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama