107,6 FM

Jest nowy przewodniczący zgromadzenia Metropolii

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba został nowym przewodniczącym zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jest nowy przewodniczący zgromadzenia Metropolii   Katowice 17.09.2018, Andrzej Dziuba, prezydent Tychów Józef Wolny /Foto Gość Wybór przewodniczącego był głównym punktem posiedzenia tego organu w nowej kadencji samorządu. Andrzej Dziuba, który był do tej pory wiceprzewodniczącym zgromadzenia GZM, dziś był jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego. Jednocześnie obecni na zgromadzeniu pozytywnie odnieśli się do pomysłu, by funkcja była sprawowana rotacyjnie. Mówi Andrzej Dziuba:

Andrzej Dziuba na stanowisku przewodniczącego zgromadzenia ogólnego GZM zastąpił Marcina Krupę, prezydenta Katowic. Nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Zygmunt Frankiewicz z Gliwic i Mariusz Wołosz z Bytomia.

Najwięcej emocji obradujących wzbudziło podniesienie stawek składki na transport publiczny. Na to ostatecznie radni nie wyrazili zgody. Jakie są konsekwencje tej decyzji, wyjaśnia Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM.

Zdaniem wnioskującego o podwyżkę KZK GOP w budżecie na ten cel już brakuje 60 milionów złotych. To efekt m.in. podwyżek cen paliw czy zwiększonej pracy przewoźników.

Jest nowy przewodniczący zgromadzenia Metropolii   Obrady zgromadzenia GZM Marta Sudnik-Paluch /Radio eM

 

 

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama