107,6 FM

Kościół w Polsce wesprze modlitwą szczyt klimatyczny COP24

Kościół w Polsce wesprze modlitwą szczyt klimatyczny ONZ. W sobotę odbędzie się wydarzenie towarzyszące "Misja Laudato Si': chrześcijanie z klimatem", a do 10 tys. polskich parafii trafią specjalne karty modlitewne przywołujące słowa Jana Pawła II o ekologii - poinformowało biuro prasowe Caritas Polska.

Szczyt Klimatyczny COP24, w trakcie którego przedstawiciele wszystkich krajów świata będą pracować nad wspólną odpowiedzią na kryzys klimatyczny, odbędzie się w dniach 3-14 grudnia w Katowicach.

Jak poinformowali autorzy komunikatu, w sobotę Caritas Polska wraz z Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska zorganizują całodniowe wydarzenie towarzyszące "Misja Laudato Si': chrześcijanie z klimatem" w Centrum Ekologii Integralnej w Panewnikach. Po mszy św. w programie przewidziane są wykłady na temat ekologii i nauki społecznej Kościoła, dyskusje, panele oraz warsztaty. Dzień zakończy się wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą uwielbienia i kontemplacją encykliki Laudato Si'.

Ponadto do 10 tys. parafii w całej Polsce trafią specjalne karty modlitewne przywołujące słowa Jana Pawła II, który w 1990 roku ostrzegał: "Efekt cieplarniany osiągnął krytyczne rozmiary. Odpady przemysłowe, gazy produkowane przy spalaniu kopalin, niekontrolowane wycinanie lasów - wszystko to, jak wiadomo, ma szkodliwy wpływ na atmosferę i na całe środowisko naturalne. Kryzys ekologiczny - powtarzam - jest problemem moralnym" - mówił papież.

Akcja modlitwy za Szczyt Klimatyczny jest wspólną inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski, Caritas Polska oraz Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska.

Szczyt Klimatyczny ONZ odbędzie się 2-14 grudnia w katowickim Spodku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w Strefie Kultury, która na czas obrad została strefą eksterytorialną zarządzaną przez ONZ.

« 1 »
 • Anda
  30.11.2018 20:23
  Właściwie powinniśmy się modlić o zwycięstwo prawdy i potępienie oszustw prowadzących do wyłudzania pieniędzy od biednych.
  doceń 5
 • polon
  30.11.2018 21:39
  Ja to tylko tu zostawię wasz artykuł z 2008r. www.gosc.pl/doc/759917.Mit-efektu-cieplarnianego
  doceń 4
 • KRYTYCZNYk
  30.11.2018 22:23
  Pełna zgoda z @kangurem. To jakaś skończona porażka, czy Kościół nie ma już nic innego do roboty i zaoferowania pogubionym i cierpiącym wiernym jak modlitwę za jakieś bzdurne idee? Dlatego ludzie wychodzą z kościoła i zostanie tylko reszta.. obyśmy się w niej znaleźli..
  doceń 1
 • Hrabia
  01.12.2018 15:30
  Ja tez ostatnio wspieram Kosciol modlitwa. Przestalem dawac na tace.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama