107,6 FM

Zachmurzenie, możliwe opady

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo zachodnia oraz rejon Półwyspu Apenińskiego znajdują się w zasięgu niżów znad Morza Norweskiego i Morza Tyrreńskiego. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem wyżów z centrum nad Rosją i w rejonie Półwyspu Iberyjskiego. Polska jest w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Morza Norweskiego, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego. Wschodnia część Polski pozostanie w mroźnej arktycznej masie powietrza, nad pozostały obszar kraju za frontem będzie napływać polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W sobotę na krańcach wschodnich kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze przeważnie duże. Na krańcach zachodnich miejscami słabe opady deszczu, a w pasie środkowym od Pomorza po Śląsk słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące miejscami w deszcz marznący powodujący gołoledź. Gdzieniegdzie również mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -7 st., -5 st. na wschodzie, około -2 st. w centrum, do 4 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Na Pomorzu Zachodnim słabe opady deszczu. W pasie centralnym, od Pomorza Wschodniego po Górny Śląsk i Małopolskę miejscami marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź, a na wschodzie kraju słabe opady śniegu, nad ranem lokalnie przechodzące w opady marznącego deszczu. W wielu miejscach mgła lub mgła marznąca ograniczająca widzialność do 200 m, miejscami poniżej 200 m. Temperatura minimalna od -12 st. na północnym wschodzie, około -2 st. w centrum, do 2 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami, głównie na zachodzie kraju, opady deszczu. Na krańcach wschodnich początkowo lokalnie słaby śnieg lub marznący deszcz powodujący gołoledź oraz mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -2 st. na krańcach wschodnich, około 2 st. w centrum, do 6 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około -3 st. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Przejściowo marznące opady deszczu i mżawki, powodujące gołoledź. Miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna około -5 st. wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr słaby, południowy.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Przejściowo możliwe marznące opady mżawki, powodujące gołoledź. Początkowo zanikające mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama