107,6 FM

Bądź błogosławiony, księże Januszu

Mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny. Mt 11,19b

Mt 11, 16-19

Jezus powiedział do tłumów:
«Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przesiadujących na rynku dzieci, które głośno przymawiają swym rówieśnikom: „Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wy nie zawodziliście”. Przyszedł bowiem Jan, nie jadł ani nie pił, a oni mówią: „Zły duch go opętał”. Przyszedł Syn Człowieczy, je i pije, a oni mówią: „Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników”. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny».


Mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny. Mt 11,19b

Jutro mija 25 lat od śmierci ks. Janusza Pasierba. Pamiętam, jak pół wieku temu w Krakowie, w pierwszych miesiącach pobytu w seminarium, zaczynam czytać jego „Czas otwarty”. Jest grudniowy, adwentowy wieczór. I jakim katartycznym wstrząsem, jakim uderzeniem piękna są dla mnie, 19-letniego, tamte frazy: „Adwent to świt. Adwent to daleki tłumny fryz pełen postaci i zdarzeń... Adwent to pustynia, na której widać wyniosłą postać odzianą w skórę wielbłąda... Adwent to czas cierpliwości, greckiej hypomone, która znaczy: być twardym, wytrwałym w trudnościach... czas nocy, pora świtu”. Bądź błogosławiony, księże Januszu, za słowa i spotkania. „Mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • włg
    14.12.2018 07:53
    po tej rekomendacji zaraz się "Czas otwarty" skończy na allegro :)
    doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter