Duda: Nie pozwolę, by ktokolwiek zamordował polskie górnictwo

dodane 04.12.2018 13:24

PAP |

Dopóki ja pełnię w Polsce urząd prezydenta, nie pozwolę, by ktokolwiek zamordował polskie górnictwo - oświadczył we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas Barbórki w Brzeszczach.

Duda: Nie pozwolę, by ktokolwiek zamordował polskie górnictwo   PAP/Jacek Bednarczyk Prezydent Duda w Brzeszczach

Podczas swojego wystąpienia prezydent Duda wskazał na jedną z proponowanych deklaracji szczytu klimatycznego COP 24 w Katowicach - Just Transition, mówiącej o "sprawiedliwym i solidarnym zmienianiu świata w sensie przemysłowym, po to, aby w jak największym stopniu oszczędzić klimat".

"To oznacza przede wszystkim uwzględnianie w tym wszystkim interesów społeczeństw, uwzględnienie interesów ludzi, miejsca pracy, dbałość o rodzinę, o to wszystko, co jest naszą codziennością" - mówił.

"To nie sztuka wszystko zlikwidować i zostawić ludzi bez pracy, zostawić państwo bez zaplecza i załamać gospodarkę" - dodał.

Prezydent tłumaczył, że istotne jest to, aby zmieniać gospodarkę w taki sposób, aby realizować zasadę zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie dbać o interesy państwa i społeczeństwa w jak największym możliwym stopniu".

W tym kontekście nawiązał do swojego poniedziałkowego wystąpienia podczas COP24 w Katowicach, kiedy mówił, że polska gospodarka w istotnym stopniu opiera się na węglu i że to się nie będzie zmieniało. "Ona nadal będzie się opierała na węglu, oczywiście będziemy realizować miks energetyczny, będziemy realizować naszą strategię, ale węgiel w Polsce jest i będzie" - podkreślił Duda.

Dodał, że węgiel to największy skarb Polski i mamy jego największe zasoby w Europie. "Proszę się nie martwić, dopóki ja pełnię w Polsce urząd prezydenta, nie pozwolę na to, aby ktokolwiek zamordował polskie górnictwo" - oświadczył prezydent Duda.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, GOSPODARKA, GÓRNICTWO, KLIMAT, OCIEPLENIE, ONZ, PAP, POLITYKA, PREZYDENT, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 14 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Katolik k 05.12.2018 21:41
Niezalogowany użytkownik W Niemczech nie znajdziesz pieca na wegiel.Ja niespotkalem.Mam kilka ciekawych egzemplarzy ale jako okazy muzealne wynalezione gdzies na strychach i piwnicach.Opala sie mazutem jednak juz rzadko a czesciej gazem.Czasem pradem.Modne sa kominki i bywaja w domach jednak bardzo rzadko uzywane.Gazowe kominki sprzedaja sie bardzo dobrze i popyt na nie rosnie i te sie rzeczywiscie juz jesli sa to uzywa.
Plusów: 1 wierny czytelnik 05.12.2018 13:47
Niezalogowany użytkownik Smog jest spowodowany przez złe piece, kopciuchy. Dziadek niestety nie zrezygnuje z kopciucha nawet gdy dasz mu piec na ekogroszek za darmo bo taki dziadek bywa zacofany. Rak jest wywołany nieprawidłowym spalaniem węgla, a nie węglem jakotakim. Niemcy spalają więcej węgla rocznie niż Polska i jak sam zauważyłeś niemieckie powietrze jest lepsze.
Plusów: 2 ekspert 05.12.2018 08:53
Niezalogowany użytkownik bo tylko po zmieszaniu wysokiej jakości węgla (antracyt) rodzimy węgiel nadaje się do palenia
Plusów: 6 E. 04.12.2018 23:00
Niezalogowany użytkownik I dlatego w tym roku z Rosji sprowadzimy około 12-20 mln ton węgla (co roku sprowadzamy o kilka milionów ton więcej!). Takie to rejtanienie...

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl