107,6 FM

Z Gliwic do Wisły pojedziemy przez Rybnik

Zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich i nowa linia dla miłośników Beskidu Śląskiego.

W najbliższą niedzielę 9 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Dla pasażerów Kolei Śląskich przewoźnik wprowadza nowe połączenie z Gliwic do Wisły przez Rybnik. Czas przejazdu będzie wynosić niecałe trzy godziny, co wbrew pozorom może być dobrą alternatywą dla podróży samochodem, zwłaszcza w szczycie sezonu.

Na kolejową mapę regionu, po wielu latach nieobecności, wracają także połączenia z Knurowa i ze Strumienia.

- Widzimy bardzo duże zainteresowanie nowymi połączeniami wśród mieszkańców i lokalnych władz Knurowa i Strumienia. Miło nam zatem, że nowy rozkład jazdy będzie mógł się zacząć od premierowego przejazdu z podróżnymi tą trasą - mówi Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. - Dodatkowo 9 grudnia przypada również ostatnia "Rodzinna Niedziela", będzie to zatem podwójna okazja do wybrania się całą rodziną do Wisły.

W ramach akcji "Rodzinne Niedziele" przewoźnik oferował bezpłatne przejazdy dla rodziców, podróżujących z dziećmi, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wolną od handlu. Oferta obowiązywała od 11 marca do 9 grudnia 2018 roku.

Na amatorów górskich wypraw czekają nie tylko Beskidy, ale również Tatry. Pierwszy raz propozycja kolejowej wyprawy do Zakopanego pojawiła się w maju 2017 roku. W nowym rozkładzie KŚ liczba połączeń do stolicy polskich Tatr zwiększy się. W czasie ferii zimowych i letnich wakacji będzie można codziennie pojechać do Zakopanego pociągiem Ornak.

W nowym rozkładzie jazdy pociągów pojawią się także dodatkowe połączenia wewnątrz regionu. Nowy rozkład jazdy pociągów spółki KŚ, obowiązujący od 9 grudnia 2018 roku do 9 marca 2019 roku, dostępny jest TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama