107,6 FM

"Unikać kobiet za wszelką cenę"

Portal bloomberg.com pisze o problemach kobiet na Wall Street, wywołanych akcją #MeToo.

Żadnych wspólnych kolacji z koleżankami z pracy. Siadanie daleko od nich w samolocie. Rezerwowanie dla nich pokoi na osobnych piętrach w hotelach. Tak, zdaniem autorek tekstu „Zasada Wall Street w erze #MeToo: Unikać kobiet za wszelką cenę”, wygląda sytuacja w świecie amerykańskiej giełdy. Według ich informacji, mężczyźni pracujący na Wall Street, wprowadzają w życie kontrowersyjne strategie relacji z kobietami, które uderzają… w same kobiety.

Jak można przeczytać w artykule Bloomberga, mężczyźni na Wall Street zaczynają przyjmować „strategię Pence’a”. Amerykański wiceprezydent unika relacji sam na sam z kobietami innymi niż swoja żona. Mężczyźni pracujący na Wall Street nie posuwają się tak daleko, ale wszelkie spotkania z kobietami odbywają tylko w przeszklonych pokojach, odsuwają się od kobiet w windach i nie zapraszają koleżanek z pracy na prywatne spotkania.

„Mężczyźni zgłaszają się do mnie z obawami dotyczącymi fałszywego oskarżenia o napastowanie seksualne” – mówi portalowi bloomberg.com prawnik jednej z firm na Wall Street. Jak podkreśla inny rozmówca portalu, akcja #MeToo „tworzy poczucie spacerowania po skorupkach jajek”. Jak piszą autorki artykułu, reakcje na #MeToo mogą wywoływać paranoję.

Jak wynika z artykułu bloomberg.com, zmiana zachowań wynikająca z akcji #MeToo, może negatywnie wpływać na kariery kobiet na Wall Street. Pojawia się niebezpieczeństwo, że kobiety zaczną być izolowane w świecie wielkich amerykańskich finansów. A najlepsze stanowiska pracy w tym świecie i tak są zdominowane przez mężczyzn. Jak piszą autorki artykułu, Wall Street może stać się klubem dla chłopców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Nig
  06.12.2018 16:49
  No to rzeczywistość sama się naprawi bo miejscem pracy kobiety jest dom i wychowywanie dzieci.
  doceń 19
 • se la vi
  06.12.2018 21:31
  A już o zatrudnieniu kobiety, w jakimkolwiek charakterze, to już nawet niech nikt nie myśli. A Panie - no cóż, kto mieczem wojuje, od własnego miecza ginie.
  doceń 9
 • Piotr
  07.12.2018 09:07
  Czyli Amerykanie zaczęli stosować w praktyce zasady szariatu. :) Kobitom wyjdzie to bokiem, bo płci się nie oszuka. Każdy nacisk ze strony feministek będzie miał swój odzew o mężczyzn. Ja na przykład zostałem kiedyś skrytykowany za przepuszczenie kobiet w drzwiach. Obecnie osentacyjnie wchodzę pierwszy puszczając im drzwi przed nosem. I mają za swoje.
 • Think
  08.12.2018 20:27
  Widać nie tylko Hollywood ma nieczyste sumienie w kwestii wykorzystywania kobiet. Panowie z Wall Street również wiedzą czego się boją.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama