107,6 FM

Koptyjski papież-patriarcha złoży wizytę w Arabii Saudyjskiej

Patriarcha i książę spotkali się już w marcu 2018 w czasie wizyty księcia, a de facto szefa rządu saudyjskiego, w Egipcie.

Koptyjsko-prawosławny papież-patriarcha Tawadros II zapowiedział, że przyjął zaproszenie saudyjskiego następcy tronu, księcia Mohammada bin Salmana al. Sauda i zamierza odwiedzić Arabię Saudyjską. Poinformowała o tym 5 grudnia watykańska agencja “Fides”.

W cytowanym przez „Fides” wywiadzie dla „Arab News" Tawadros określił Arabię Saudyjską jako „filar” świata arabskiego i islamskiego. Tłumaczył, że spotkania , które książę Bin Salman prowadzi na wszystkich szczeblach, powinny być rozumiane jako „dowód nowoczesnej wizji państwa” i nadzieję dla przyszłości tego kraju oraz międzynarodowej wspólnoty państw. Patriarcha i książę spotkali się już w marcu 2018 w czasie wizyty księcia, a de facto szefa rządu saudyjskiego, w Egipcie.

Przed miesiącem w Arabii Saudyjskiej miało miejsce nabożeństwo koptyjskie, sprawowane po raz pierwszy za zgodą władz. Liturgię w prywatnym domu jednego z Koptów -mieszkańców Arabii Saudyjskiej – sprawował biskup Morkos z Shobra El Kheima, a uczestniczyły liczne rodziny chrześcijańskich migrantów z Egiptu.

Patriarcha Tawadros określił mianem “nienaturalnego” opuszczanie przez chrześcijan wielu regionów Bliskiego Wschodu, gdyż tam od zawsze żyli razem żydzi, chrześcijanie i muzułmanie. Zwrócił jednocześnie uwagę, że skala wyjazdów chrześcijan w Egipcie znacznie się zmniejszyła odkąd kraj znajduje się na drodze stabilności politycznej.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama