107,6 FM

Błogosławcie swoje dzieci

Abp Wiktor Skworc odwiedził małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Metropolita katowicki w kaplicy Aniołów Stróżów odprawił Mszę, a później spotykał się z małymi pacjentami na oddziałach. Towarzyszyli mu franciszkanie - ojciec Alan Rusek, proboszcz i kustosz panewnickiej bazyliki, oraz ojciec Paweł Ostrzałek, kapelan szpitalny.

Błogosławcie swoje dzieci   Abp Wiktor Skworc w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Aleksandra Pietryga /Foto Gość Arcybiskup dziękował personelowi szpitala za pracę oraz za walkę o zdrowie i życie małych pacjentów. - Jest taka legenda, która mówi, że dzięki pośrednictwu św. Mikołaja rodzice odzyskali dziecko porwane dla okupu - opowiadał. - Myślę, że choroba jest też jakąś formą "wyrwania", a lekarze i pielęgniarki starają się przywrócić dzieci rodzicom.

Błogosławcie swoje dzieci   Abp Wiktor Skworc w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Aleksandra Pietryga /Foto Gość Abp Skworc dziękował także rodzicom za ich obecność i miłość. - Błogosławcie często swoje dzieci - prosił. - Błogosławieństwo wprowadza w przestrzeń bezpieczeństwa.

Błogosławcie swoje dzieci   Abp Wiktor Skworc w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Aleksandra Pietryga /Foto Gość Metropolita katowicki rozmawiał także z dziećmi i obdarowywał je słodkimi upominkami. Podchodził do łóżek małych pacjentów na oddziałach intensywnej opieki medycznej i udzielał błogosławieństwa.

Błogosławcie swoje dzieci   Abp Wiktor Skworc w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Aleksandra Pietryga /Foto Gość Galeria zdjęć z odwiedzin w dziecięcym szpitalu TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama