107,6 FM

Panika na dyskotece we Włoszech. Są zabici i wielu rannych

Co najmniej sześć osób poniosło śmierć, a kilkadziesiąt zostało rannych w nocy z piątku na sobotę w rezultacie wybuchu paniki podczas koncertu w dyskotece we włoskiej miejscowości Corinaldo, w pobliżu Ankony (środkowe Włochy) - poinformowali strażacy.

W dyskotece na koncercie rapera Sfera Ebbasta, nazywanego królem rapu, było - jak się ocenia - ok. tysiąca osób. Do tragedii doszło ok. godz. 1 w sobotę.

Według zamieszczonego przez strażaków wpisu na Twitterze prawdopodobną przyczyną tragedii było rozpylenie w pomieszczeniu dyskoteki substancji drażniącej drogi oddechowe.

Młodzi ludzie rzucili się do ucieczki, tratując jedni drugich. Lokalne media informują, że sześć osób poniosło śmierć, ponad 100 zostało rannych, w tym 10 jest w stanie ciężkim.

"Tańczyliśmy, czekając na rozpoczęcie koncertu, kiedy poczuliśmy drażniący zapach. Zaczęliśmy biec w kierunku wyjść ewakuacyjnych, ale były zamknięte. Bramkarze powiedzieli nam, abyśmy zawrócili" - powiedział przewieziony do szpitala w Ankonie 16-letni uczestnik.

Wezwano straż pożarną, która ewakuowała uczestników koncertu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama