107,6 FM

Przebadaj się za darmo!

Profilaktyczna akcja w celu wykrycia tętniaka aorty brzusznej wystartowała w naszym województwie. Badanie zostało przeprowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu.

Przebadaj się za darmo!   Badanie profilaktyczne w WSS nr 4 w Bytomiu Mateusz Kornas / Radio eM Ponad 300 osób zostało dziś przebadanych w Bytomiu. Już po godzinie dr Janusz Kuśmierz, kierownik oddziału chirurgi naczyniowej i ogólnej w szpitalu podzielił się z radiem eM pierwszymi wynikami badań.


Lekarze podkreślają, że pęknięty tętniak aorty brzusznej jest jedną z częstych przyczyn zgonów. Choroba początkowo nie daje żadnych objawów, dlatego warto skorzystać z tego bezpłatnego badania i odpowiednio wcześnie wykryć tętniaka.

Do 2020 roku w całym kraju przebadanych ma być 30 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Zapisywać można się pod numerami telefonów: 32 396 42 00 i 32 396 46 88.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama