107,6 FM

Przyjścia Pana są dwa

Błogosławiona jesteś między niewiastami. Łk 1,42

Łk 1, 39-45

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. a skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».

Błogosławiona jesteś między niewiastami. Łk 1,42


Przyjścia Pana są dwa, wyjaśnia Benedykt XVI: „pierwszym jest Wcielenie, drugim – chwalebne przyjście na końcu czasów”. Ale między nimi, między tymi dwoma „widzialnymi”, jest przyjście trzecie, „pośrednie” i „ukryte”: „dokonuje się ono w duszy wierzących i stanowi pomost między przyjściem pierwszym i ostatnim”. Bo nasz Bóg jest Bogiem czasu teraźniejszego ciągłego. On nie tylko „przyszedł” i „przyjdzie”, ale „przychodzi”, jest On Bogiem- -który-przychodzi i dzięki temu Jest Obecny. Jest Bogiem- -Który-Jest-Obecny. Mówi: „Nie lękajcie się, Ja jestem Bogiem i nikt inny” (Iz 45,22). Błogosławieni, którzy uwierzyli, że spełnią się słowa powiedziane nam od Pana. Nie mają powodu do lęku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Przem
  21.12.2018 11:47
  Tak, przychodzi.Stał latami przed moimi drzwiami cierpliwy, nie zniechęca się,przyszedł dzień gdy pobiegłem Mu otworzyć. Nie miał pretensji. On jest miłością
  doceń 1
 • mee...
  21.12.2018 12:09
  Mateusza 24:42 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie. 43 A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego. 44 Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie." ...jak widac Ewangelia skupia sie na ponownym przyjsciu Chrystusa i to w czasie gdy Chrystus pierwszy raz byl na swiecie, Ktory glosil Krolestwo Boze na ziemi i swoje ponowne przyjsie...jako cel swojego pierwszego przyjscia. Apostolowie zatem czuwali, byli wrecz przekonani, ze ponowne przyjscie Chrystusa Pana bedie za ich zycia na ziemi...dla Boga czas nie istnieje, dlatego wpierw musi sie wypelnic, to co mowi Slowo w Apokalipsie, ktore wypelnia sie, jest widzialne i jest slyszalne...kto ma zatem oczy ten widzi, a kto ma uszy ten slyszy.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.