107,6 FM

Podróż za jeden... bilet

Koleje Śląskie przystąpią do systemu Wspólny Bilet. Projekt PKP umożliwia podróżowanie pociągami kilku przewoźników na podstawie jednego biletu zakupionego w kasie przed podróżą.

Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele spółki Koleje Śląskie z pozostałymi przewoźnikami kolejowymi. Teraz czekają na finalizację prac technicznych związanych z możliwością sprzedaży Wspólnego Biletu w swoich kasach, które będą opatrzone specjalnym logiem.

- W dobie internetu mobilnego i aplikacji w telefonie wspólny bilet powinien być normą - powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. - To także poprawa informacji pasażerskiej o połączeniach i kompleksowe jej rozwiązanie już na etapie zakupu biletu.

Cena za Wspólny Bilet jest dla pasażerów korzystniejsza, niż wtedy, gdy kupują każdy bilet oddzielnie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu tak zwanej taryfy degresywnej. Dla podróżnych oznacza to, że cena każdego kilometra zmniejsza się wraz z długością podróży.

Prace nad projektem prowadzone pod przewodnictwem Grupy PKP oraz Ministerstwa Infrastruktury trwały od ponad roku. 9 grudnia Wspólny Bilet został wprowadzony u sześciu pierwszych przewoźników: PKP Intercity, Przewozów Regionalnych, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, Kolei Wielkopolskich i Kolei Mazowieckich.

Na początku Wspólny Bilet będzie dostępny w ponad 630 okienkach kasowych w całej Polsce, a na podróże pociągami części przewoźników także przez internet, w systemie BILKOM. Do końca stycznia 2019 roku system obejmie także Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Śląskie i Arrivę RP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama