107,6 FM

Odprawa służb po szczycie COP24

Minister spraw wewnętrznych i administracji gościł dzisiaj [18.12.18] w Katowicach. Joachim Brudziński podziękował służbom za zabezpieczenie szczytu klimatycznego COP 24.

Odprawa służb po szczycie COP24   W Katowicach mundurowym dziękował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM 88 sprawdzeń pirotechnicznych budynków, miejsc, paczek i samochodów, ponad 400 eskort policyjnych i 1255 zabezpieczeń tras przejazdu. To niektóre z działań policjantów zabezpieczających COP24. Szczyt klimatyczny zakończył się w sobotę.

- Szczyt nie wyłączał obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa Polakom w całym kraju. I z tego obowiązku funkcjonariusze i funkcjonariuszki wywiązali się znakomicie - mówił Joachim Brudziński, szef MSWiA.

Sami mundurowi tak wspominają tę największą dotąd akcję operacyjną w regionie:

W czasie trwania COP24 na terenie woj. śląskiego i małopolskiego odnotowano 31 różnego rodzaju zgromadzeń i manifestacji, w których wzięło udział łącznie ok. 4 tys. osób. W zabezpieczaniu szczytu klimatycznego wzięło udział ok. 9 tys. policjantów.

Odprawa służb po szczycie COP24   Odprawa służb zabezpieczajĄcych COP24 Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama