107,6 FM

Zachęta do zostawienia samochodu

Od niedzieli jakość powietrza w miastach województwa śląskiego nie spełnia norm. Z powodu smogu ogłoszono bezpłatne przejazdy transportem publicznym w środę.

Wobec prognozy wysokich stężeń smogu w woj. śląskim, przejazdy pociągami Kolei Śląskich oraz komunikacją miejską w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będą w środę 19 grudnia bezpłatne dla kierowców, którzy wybiorą te środki transportu zamiast samochodów. W Rybniku tego dnia zostanie wprowadzona bezpłatna komunikacja.

Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi obowiązują w środę na całej ich sieci, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki–Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec–Zakopane, od godziny 00.01 do 24.00.

Zarówno w komunikacji miejskiej na terenie GZM, jak i w Kolejach Śląskich, bezpłatne przejazdy odbywają się na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu. Kierowcom (którzy nie muszą być właścicielami pojazdu) może towarzyszyć bezpłatnie jedna osoba.

Od niedzieli jakość powietrza w miastach woj. śląskiego nie spełnia norm. Według danych ze stacji WIOŚ w ujęciu miesięcznym dobowy poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 był w poniedziałek przekroczony m.in. w Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tychach, Wodzisławiu, Zabrzu i Żywcu.

Bieżące informacje o jakości powietrza w regionie dostępne są m.in. na stronie internetowej powietrze.katowice.wios.gov.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama