107,6 FM

Płonie stare schronisko na Hali Miziowej w Beskidach

Płonie stare schronisko na Hali Miziowej Pilska w Beskidzie Żywieckim. Z żywiołem w ciężkich warunkach zmaga się około 30 strażaków. Starają się nie dopuścić ognia do stojącego nieopodal nowego schroniska - podał w czwartek rzecznik żywieckich strażaków Marek Tetłak.

"Pali się już całe stare schronisko. Ogień pojawił się w czwartek po godz. 14. Akcję utrudniają warunki. Nie można dojechać wozami bojowymi. Strażacy zostali dowiezieni ratrakami, skuterami śnieżnymi i quadami. Na miejscu jest tylko jeden hydrant. Woda wykorzystywana jest do obrony nowego schroniska. Na razie kontrolujemy sytuację, ale zmiana kierunku wiatru może ją skomplikować" - powiedział Tetłak.

Ratownik dyżurny grupy beskidzkiej GOPR Łukasz Twardowski powiedział, że ostatnio w dawnym schronisku mieściła się chata grillowa.

Schronisko na Hali Miziowej jest najwyżej położonym tego typu obiektem w polskich Beskidach. Znajduje się na wysokości 1330 m npm.

Pilsko (1557 m npm) to drugi co do wysokości szczyt w Beskidach po Babiej Górze.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama