107,6 FM

Jeden z górników z kopalni CSM jest w stanie krytycznym

Nowy raport ze szpitala w Ostrawie. Rzeczniczka Szpitala Klinicznego w Ostrawie Nad 'a Chattova poinformowała PAP, że jeden z górników rannych w katastrofie w kopalni w Karwinie jest w stanie krytycznym.

Jeden z górników z kopalni CSM jest w stanie krytycznym   SOR Andrzej Capiga /Foto Gość Ranny ma poparzone około 50 proc. powierzchni ciała. Znajduje się w klinice poparzeń i chirurgii plastycznej. Jak powiedziała Chattova, zajmuje się nim zespół lekarzy najróżniejszych specjalności. Nie chciała spekulować na temat rokowań.

Drugi z poparzonych górników - jak przekazała - ma bardzo rozległe oparzenia, jednak jego stan jest stabilny. Zdaniem rzeczniczki określany jest sposób jego leczenia.

Trzeci ranny górnik został przewieziony do szpitala w Karwinie. Przechodzi badania, które określą, czy będzie musiał być nadal hospitalizowany, czy też święta będzie mógł spędzić z rodziną w domu. Rzeczniczka szpitala w Karwinie Radmila Fleischerova powiedziała agencji CTK, że decyzja powinna zapaść jeszcze w piątek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama