107,6 FM

Wyraz solidarności z ofiarami wypadku kopalni w Czechach

Wśród ofiar tragedii w Karwinie są górnicy z naszej diecezji. Biskup gliwicki zapewnia o modlitwie.

Podajemy pełną treść listu, który został opublikowany na stronie kurii gliwickiej:

"Drodzy Diecezjanie,

na wieść o katastrofie w kopalni węgla w Karwinie, w tych dniach przygotowania na przyjście naszego Zbawiciela, wszyscy łączymy się w solidarnej modlitwie za naszych braci górników, którzy życiem przypieczętowali swoją ofiarną pracę dla naszego wspólnego dobra. Wśród nich są także nasi diecezjanie. Prosimy Stwórcę, aby tragicznie zmarli znaleźli się blisko Niego, bo życiem swym Mu służyli i w pełni zaufali.

Modlitwą naszą otaczamy szczególnie tych wszystkich, których śmierć ta dotknęła - jesteśmy blisko Rodzin i tych wszystkich, którzy utracili swych bliskich. Oczekiwane przyjście naszego Zbawiciela na nasz świat niech zdoła w nas wszystkich wykrzesać miłość Boga do każdego z nas.

Zapewniam o żarliwej modlitwie o wzmocnienie ducha wiary, nadziei i gorącej miłości.

Gliwice, 22 grudnia 2018 r.

Wasz biskup

Jan Kopiec".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama