107,6 FM

O. Patton: Rządzenie to opieka nad najmniejszym

Dzieciątko Jezus nie przyszło rozświetlić jedynie mroków pasterzy z Betlejem, na peryferiach peryferii, dwa tysiące lat temu, ale nieustannie oświetla noc każdego z nas i całej ludzkości. Niech światło Betlejemskiego Dzieciątka wejdzie do naszych sumień i w życie nas wszystkich, naszych rodzin i wspólnot. Te słowa czytamy w przesłaniu, jakie na Boże Narodzenie wystosował Kustosz Ziemi Świętej.

O. Francesco Patton OFM zwraca uwagę na ciemności, jakie ogarniają współczesnych ludzi. Są one podobne do tych, w jakich żyli pasterze zanim narodził się Zbawiciel. „Nasi bracia i siostry w Syrii i Jemenie, a także w wielu innych krajach, od wielu lat żyją w mrokach krwawych konfliktów (...). Wielu innych w ciemnościach kryzysów ekonomicznych i ekologicznych (...). A są również i tacy, którzy doświadczyli przemocy, dokonali błędnych wyborów oraz nie mogą pogodzić się z doznanym cierpieniem” – napisał franciszkanin.

Istnieje w końcu ciemność grzechu, oddalenia od Boga, chęć obycia się bez Niego, albo życia jakby nie istniał – pisze o. Patton i wskazuje, że ten mrok szybko przenosi się na brata i siostrę wyrażając się choćby w odrzuceniu prawa do życia, w przekreśleniu godności osoby, od „momentu poczęcia, do ostatniego oddechu, które daje Stwórca”. Dlatego Kustosz Ziemi Świętej prosi, aby świato, które przynosi Dzieciątko Jezus rozjaśniło sumienia sprawujących władzę i pomogło im zrozumieć, że rządzenie to opieka nad najmniejszym, najsłabszym i bezbronnym.

« 1 »
  • mee...
    27.12.2018 10:08
    Chrystus przyszedl do swoich, a nie dla swiata, wszystkich...ale droga jest otwarta dla wszystkich - wystarczy pojsc za Chrystusem, przestrzegac prawa. Chrystus zatem nie puka do drzwi, nie jest zebrakiem, a jest Swiatloscia...nie swiatlo idzie do cmy, a cma frunie do swiatla.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama