107,6 FM

Wirus ebola w Szwecji?

W Szpitalu Uniwersyteckim w szwedzkiej Uppsali przebywa w izolatce osoba, u której podejrzewa się, że zakaziła się wirusem ebola - poinformowały w piątek władze Regionu Uppsala.

Według odpowiedzialnego za służbę zdrowia w tym regionie Mikaela Koehlera pacjent ma objawy wskazujące na zakażenie wirusem ebola, wywołującym gorączkę krwotoczną. "W ciągu ostatnich 24 godzin wystąpiły u niego krwawe wymioty oraz krwawe stolce" - przekazał Koehler.

Pacjent trzy tygodnie temu wrócił do Szwecji z Burundi, kraju we wschodniej Afryce, sąsiadującego z obszarem, gdzie obecnie występuje ebola.

W piątek przed południem osoba ta zgłosiła się na pogotowie w szpitalu w miejscowości Enkoeping pod Uppsalą. W związku z ryzykiem zakażenia podjęto decyzję o zamknięciu oddziału ratunkowego oraz odizolowaniu personelu i innych pacjentów.

Jak ostrzegły władze Regionu Uppsali, wirusem eboli można zarazić się poprzez kontakt z płynami ustrojowymi: krwią, potem oraz wymiotami.

« 1 »
 • WIARA CZYNI CUDA
  04.01.2019 18:30
  A POstepowa oPOzycja śmiała się z Jarosława Kaczyńskiego w sejmie jak wymieniał skutki migracji m.in. przywleczenie egzotycznych chorób. To przykład jednego ze skutków.
 • Stanisław_Miłosz
  04.01.2019 22:46
  Ubogacenie?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama