107,6 FM

Na kogo Polacy głosowaliby w wyborach do Sejmu?

Największa grupa respondentów (39,1 proc.) w wyborach do Sejmu oddałaby glos na PiS, a 26,3 proc. głosowałoby na PO - wynika z badania IBRiS przeprowadzonych w styczniu na zlecenie Rz.

W styczniowym sondażu PiS uzyskał o 1,9 proc. więcej niż w badaniu z 7-8 grudnia. Platforma Obywatelska ma 26,3 proc poparcia. W grudniu partia ta miała 31,3 proc. Nowoczesna uzyskała 0,9 proc., podczas gdy według grudniowego badania miała 4 proc. Kukiz'15 ma obecnie 5,5 proc. SLD - 5 proc., a PSL 6,7 proc. Na Partię Razem zagłosowałoby 1,4 proc. a na Teraz! Ryszarda Petru 0,5 proc. Wolność uzyskała 2,8 proc. głosów.

Według sondażu wzrosła liczba wyborców niezdecydowanych. W grudniu było to 6,4 proc, obecnie 11,9 proc. nie wie na kogo oddać głos. "Rz" podaje, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wzięłoby w nich udział 38,6 proc. respondentów, a 25,4 proc. zdecydowanie nie.

Badanie IBRiS dla "Rz" przeprowadzono metodą CATI 3 i 4 stycznia 2019 r. na grupie 1100 respondentów.

« 1 »
 • luppo
  07.01.2019 09:38
  Zdajmy sobie wreszcie sprawę, i nasi rządzący przede wszystkim, że podział wśród Polaków nie polega na sporze jak lepiej urządzić nad Wisłą Państwo Dobre Dla Wszystkich Polaków (PDDWP). Polacy bowiem dzielą się na tych, którzy takiego Państwa chcą i go POTRZEBUJĄ, oraz na tych którym ono nie jest do niczego potrzebne, a wręcz przeszkadza w robieniu tylko sobie DOBRZE. Ci z kolei dzielą się na tych, którzy Państwa nie potrzebują w stopniu doskonałym, i niedoskonałym. Tym pierwszym jest i będzie dobrze (tak przynajmniej sądzą) niezależnie czy i jakie państwo będzie, oni są ustawieni, Państwo zawsze potrafią "obejść", przeskoczyć, a w ostateczności się z nim jakoś "dogadać". Ci ludzie na żadne wybory NIE CHODZĄ. Druga grupa to ci, którym PDDWP również nie jest potrzebne, ale by sobie robić DOBRZE jednak potrzebują instrumentów i narzędzi Państwa, które powinny się znaleźć wyłącznie w ICH rękach. Bez nich sobie nie poradzą, stąd jest to Niepotrzebowanie Państwa Niedoskonałe (NPN). Ci na wybory chodzą i głosują na Państwo Teoretyczne w Naszych Rękach (PTWNR). I teraz konkluzja. Obecnie rządzący zwolennicy PDDWP nie mają żadnych szans żadnymi zachętami czy ukłonami pod adresem opozycji przekonać do głosowania na siebie ani Niepotrzebujących Doskonałych, ani walczących o PTWNR. Ich wszystkich nie zainteresuje żadne ułatwianie WSZYSTKIM działalności gospodarczej, wyrównywanie szans, edukacja ani nic innego. Bo to nie ma być dla wszystkich! Wtedy dla Nich zostanie MNIEJ. Umizgi pod adresem tych grup skutecznie za to odstraszają WŁASNY ELEKTORAT i podkopują w nim wiarę że budowa PDDWP z tą ekipą będzie postępować i przynosić pożądane efekty. Panowie Rządzący, pilnujcie własnego kopyta (elektoratu), albo skończy się to wyborczymi POrażkami i Was, i jednak znacznej części narodu której PDDWP jest jednak do życia potrzebne.
 • TomaszL
  09.01.2019 14:56
  Wie jedno - na socjalistów w każdej postaci nie głosowałem, nie głosuję i nie zagłosuje. Stad PIS nie ma i nie będzie miał poparcia. Dokładnie tak samo jak różne partie lewicowe.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama