107,6 FM

W Tatrach przybywa śniegu

222 cm śniegu leżało w środę rano na Kasprowym Wierchu. Po jednodniowej przerwie w Tatrach znowu zaczął padać śnieg. W górach obowiązuje trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o otwarciu popularnego szlaku z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Od środy na trakcie mogą także kursować fiakrzy wożący konnymi saniami turystów nad słynne tatrzańskie jezioro. Na drodze do Morskiego Oka nadal występuje znaczne zagrożenie lawinowe. Lawiny mogą schodzić na trakt, dlatego należy zachować tam szczególną ostrożność.

Tatrzańskie szlaki przykrywa gruba warstwa śniegu, a ich przebieg jest niewidoczny. W wielu miejscach potworzyły się głębokie zaspy. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego odradzają wyjść w wyższe partie gór.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama