107,6 FM

Order dla Agnieszki Radwańskiej

Prezydent Andrzej Duda odznaczył dziś w Warszawie znaną krakowską tenisistkę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bardzo serdecznie pani dziękuję za te wspaniałe chwile, które przeżyliśmy dzięki pani, za dumę, którą czuliśmy w sercach. Dziękuję za rozsławianie polskiego tenisa na świecie. Ale także za to, że była i jest pani przykładem dla wielu młodych ludzi, którzy dzisiaj biegają po kortach i być może pójdą w pani ślady - mamy nadzieję, że pojawią się następne młode zdolne tenisistki i zdolni tenisiści, którzy będą zdobywali laury dla Polski - powiedział prezydent RP w trakcie uroczystości odznaczania A. Radwańskiej.

29-letnia tenisistka zakończyła w listopadzie ub. r. czynną karierę sportową. Do 2016 r. była zawodniczką krakowskiego Klubu Sportowego Nadwiślan. Zdobyła najwyższe laury tenisowe. 20 razy zwyciężała m.in. w prestiżowym konkursie WTC. Trzykrotnie uczestniczyła w olimpiadach.

Od wielu lat wraz ze swą siostrą Urszulą, również tenisistką, wspierają działalność Fundacji Brata Alberta pomagającej osobom niepełnosprawnym. Ta działalność została doceniona przez uhonorowanie tenisistki Medalem św. Brata Alberta. 8 stycznia ogłoszono zaś w Krakowie, że Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski nadało jej tytuł Małopolanki Roku 2018.

A. Radwańska jest mężatką. Półtora roku temu wzięła w kościele paulinów na krakowskiej Skałce ślub z tenisistą Dawidem Celtem.

Order dla Agnieszki Radwańskiej   Ślub Agnieszki Radwańskiej z Dawidem Celtem odbył się 22 lipca 2017 r. w kościele paulinów na krakowskiej Skałce Grzegorz Kozakiewicz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama