107,6 FM

Grali i śpiewali duzi i mali

Ponad 200 wykonawców wzięło udział w XVI Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Konkurs został podsumowany w sobotę w kościele parafialnym w Dąbrówce, małej miejscowości na skraju województw śląskiego i opolskiego. Jak wyjaśnia pomysłodawczyni imprezy Iwona Ewertowska-Mener, to dlatego, że w tym miejscu jest jak w Betlejem.

- Kościół skromny, stajenka malutka, z dala od zgiełku. Tu znaleźliśmy spokojne miejsce, gdzie kolędujemy we wspaniałej atmosferze, a naszym opiekunem duchowym od samego początku jest biskup Gerard Kusz, za co bardzo dziękujemy - powiedziała.

I tym razem liczne nagrody wręczał bp Kusz, a wraz z nim wicestarosta gliwicki Adam Wojtowicz, wójt Wielowsi Ginter Skowronek, przewodnicząca Rady Gminy w Wielowsi Klaudia Palluch i przewodnicząca Mniejszości Niemieckiej Okręg Gliwice Agnieszka Dłuciok.

Koncert galowy był okazją, by wysłuchać małej próbki tego, co działo się podczas festiwalowych przesłuchań w grudniu. Wystąpili laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach: Amelia Biernat z SP 6 w Gliwicach, chór „Allegro” z SP 32 w Bytomiu, chór kameralny „Canto” z SP w Wielowsi, Agnieszka Lewandowska z ZSR nr 3 w Gliwicach, Hanna Kwiendacz z SP 36 w Rybniku, zespół wokalny z SP w Tworogu, zespół muzyki dawnej z SP w Pniowie, „Śpiewajki” z SP 4 w Pyskowicach, zespół „Mezzoforte” z ZSS w Pyskowicach, Zofia Lisiecka i Magdalena Ręczycka z SP w Gliwicach oraz zdobywca II miejsca, zespół wokalny „Jordanki” z SP 47 w Bytomiu.

Organizatorami festiwalu były Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi i Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama