107,6 FM

Wypełnij sieciowy formularz, a figurka 10-tygodniowego dziecka nienarodzonego trafi do TK

Fundacja Pro - Prawo do Życia rozpoczęła akcję „Wyślij Jasia do Trybunału Konstytucyjnego”. Jej celem jest przypomnienie prezes TK Julii Przyłębskiej o trwającej już ponad rok zwłoce w rozpatrywaniu wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej pozwalającej na aborcję ze względu na podejrzenie choroby lub wady genetycznej.

Fundacja Pro - Prawo do Życia przypomina, że od wielu miesięcy przewlekają się prace nad skargą dotyczącą sprzeczności z Konstytucją ustawy pozwalającej na zabijanie w łonach matek dzieci podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną.

Skarga ta, podpisana przez 107 posłów, została złożona w Trybunale Konstytucyjnym 27 października 2017 r. (14 miesięcy temu), a wymagane w sprawie stanowisko Prokuratora Generalnego wpłynęło 28 maja 2018 r. (7 miesięcy temu). Trybunał jednak wciąż nie wydał wyroku w tej ważnej i pilnej sprawie.

Fundacja apeluje, aby każdy, komu na sercu leży los dzieci zabijanych poprzez aborcję w polskich szpitalach, wysłał do prezes TK Julii Przyłębskiej list wraz z modelem "Jaś", przedstawiającym 10-tygodniowe nienarodzone dziecko. Organizatorzy akcji chcą pokazać sędziom TK, że ich decyzje mają realny wpływ na życie dzieci.

Aby wziąć udział w akcji, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej www.wyslijjasia.pl, a Fundacja wydrukuje list, dołączy model „Jasia” i wyśle je do Trybunału Konstytucyjnego w imieniu zgłaszającego.

« 1 »
 • Stanisław_Miłosz
  16.01.2019 14:37
  Dobry pomysł: Przez dotykalny obraz, do rozumu.
  Dla kogo są prawa człowieka, jeśli nie ma człowieka? Dla kogo jest Konstytucja, jeśli nie ma obywatela?
 • krk
  16.01.2019 16:03
  Jaś ode mnie pojedzie!
  doceń 2
 • Tomaszszcz
  16.01.2019 17:18
  Bardzo dobra akcja!
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama