107,6 FM

Jan Śpiewak: Wycofuję się z polityki

Jestem zdruzgotany. Wycofuję się polityki - powiedział Jan Śpiewak, miejski aktywista po ogłoszeniu wyroku w sądzie rejonowym Warszawy, który uznał go winnym zniesławienia Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości.

Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska oskarżyła o zniesławienie Jana Śpiewaka po tym, jak działacz miejski ujawnił jej rolę w reprywatyzacji kamienicy przy ul. Joteyki 13.

"Czuję się jakby ktoś splunął mi w twarz, splunął w twarz moim dziadkom na ich grób. Oni mieszkali tam cale życie i po ich śmierci, ktoś przyszedł i postanowił zabrać im kamienicę" - mówił w sądzie po ogłoszeniu wyroku.

"Zgłosili się do mnie ludzie, którzy mieszkali z moim dziadkami (w kamienicy przy Joteyki), żeby im pomóc. Zrobiłem to. Decyzja reprywatyzacyjna została unieważniona, a mimo to sąd skazał mnie na grzywnę. Ja tego nie zapłacę nawet, jeśli apelacja podtrzyma ten wyrok" - powiedział Śpiewak.

Aktywista stwierdził także, że może iść do więzienia, ale wierzy, że tak nie będzie. Mówiąc, że jest jedyną osobą dwukrotnie skazaną za ujawnienie afery reprywatyzacyjnej zadeklarował, że wycofuje się z polityki.

"To jest triumf układu reprywatyzacyjnego (...) Ten wyrok jest dla mnie skandaliczny. To hańba dla wymiaru sprawiedliwości. Czarny dzień dla Warszawy i dla demokracji. Jestem naprawdę oburzony. Myślę, że nie warto stawać po stronie słabszych, bo ci dokopią (...) Nie ma żadnej sprawiedliwości dla ofiar reprywatyzacji" - dodał społecznik.

« 1 »
 • Stanisław_Miłosz
  16.01.2019 14:55
  I niech ktoś teraz powie, że dobra zmiana w wymiarze sprawiedliwości była/jest niepotrzebna.
  doceń 21
 • velario
  16.01.2019 15:38
  Minimum rzetelności dziennikarskiej (bo od pana Śpiewaka, jako strony procesu, żadnej bezstronności się nie spodziewam) wymagałoby podania dwóch faktów: (1) co konkretnie Śpiewak zarzucił Górnikowskiej - Ćwiąkalskiej, oraz (2) czy zarzuty okazały się prawdziwe. Bez tego trudno oprzeć się wrażeniu, że "GN" podał powyższą informację tylko po to, by po raz kolejny rozpętać nagonkę na wymiar sprawiedliwości - czego dwa powyższe posty są dowodem.
  doceń 16
 • Miriam
  16.01.2019 16:47
  jeśli nie zostaną przeprowadzone reformy sądownictwa, w taki sposób jak chce obóz dobrej zmiany, nie można marzyć o sprawiedliwych wyrokach
  doceń 14
 • sp
  17.01.2019 07:40
  Ciekawe, czy kodziarze będą protestować pod sądem z napisami "konstytucja" w rękach?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama