107,6 FM

W "Klątwie" pominięto wątek o zbiórce na wynajęcie zabójcy Jarosława Kaczyńskiego

Podczas przedwczorajszego przedstawienia "Klątwy" w Teatrze Powszechnym w Warszawie aktorka Julia Wyszyńska pominęła kwestię, w której mowa była o zbiórce na wynajęcie zabójcy Jarosława Kaczyńskiego. Była to reakcja na mord na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

Pozostały inne "atrakcje" przedstawienia, takie jak symulowany stosunek oralny z figurą św. Jana Pawła II czy niszczenie krzyża.

Jak długo potrwa teatralna żałoba po Pawle Adamowiczu? Jak podaje "Do Rzeczy", podczas kolejnego występu - czyli już 22 stycznia - spektakl wróci do swojej pierwotnej formy. (Aktorka wypowiada kwestię, w której wyznaje, że chciałaby zrobić zbiórkę pieniędzy na zamordowanie Jarosława Kaczyńskiego, ale nie może tej sceny zrealizować, ponieważ kodeks karny zabrania namawiania do zabójstwa.)

Premiera "Klątwy" miała miejsce niespełna dwa lata temu. Jest ona oparta na dramacie Stanisława Wyspiańskiego. Wykracza jednak daleko poza jego wizję. Konferencja Episkopatu Polski oceniła, że spektakl nosi znamiona bluźnierstwa.

« 1 »
 • pawell
  17.01.2019 15:00
  Na tym właśnie polega dialektyka marksistowska ochoczo stosowana przez neoliberałów. Jeśli TVP emituje krytyczny materiał o Adamowiczu i Owsiaku to jest to mowa nienawiści. Jeśli aktorka że sceny nawołuje do zabicia Kaczyńskiego to jest to wolność sztuki.
  doceń 29
 • Gość
  17.01.2019 17:58
  A czemu redaktor robi reklamę temu czemuś?
  doceń 19
 • NICK
  17.01.2019 21:31
  Trzeba to wyraźnie powiedzieć: prezydent Warszawy wspiera szerzenie mowy nienawiści dotując spektakl, który taką mowę nienawiści stosuje.
  doceń 21
 • Cristobal Polon
  28.01.2019 15:09
  Jak długo wolność sztuki będzie bezkarnie wyniszczać rozumy ludzi bezmyślnie ulęgającym wpływowi zła ! Niechaj Boże Prawo zatriumfuje! Amen!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama