107,6 FM

Jakie kanały TV mógł oglądać Stefan W. w więzieniu?

Skazani mają możliwość oglądania różnych kanałów telewizyjnych - zapewniła na Twitterze Służba Więzienna. "SW w żaden sposób nie ogranicza skazanym dostępu do informacji i nie wskazuje, jakie programy mają oglądać w telewizji" - dodała.

W ostatnich dniach w mediach pojawiały się pytania o to, jakie kanały informacyjne podczas pobytu w więzieniu mógł oglądać Stefan W., który zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Kwestię tę w swoich wypowiedziach podnosił m.in. rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

W środę w programie Onet Opinie rzecznik powiedział: "Do jakich mediów potencjalnie mógł mieć dostęp Stefan W.? Jeżeli on był zamknięty, korzystał tylko z mediów, które są tzw. telewizją naziemną. (...) Nie miał dostępu do internetu ani telewizji kodowanej. (...) Kanał informacyjny, który jest nadawany całą dobę, to TVP Info. Moim zdaniem jest to jedna z kwestii, które należałoby w tej sprawie wyjaśnić. Jakie mogą być konsekwencje braku możliwości dostępu do pluralizmu poglądów i czy to mogło mieć wpływ także na zachowanie" - dodał Bodnar.

Do polemiki pojawiającej się w mediach odniosła się Służba Więzienna.

"Skazani np. w ZK Malbork mają możliwość oglądania różnych kanałów telewizyjnych. Sami decydują, jakie programy oglądają: TV4, Info Planszowy, TVP Polonia, TV Puls, Polsat, TVN, TVP Gdańsk, TVP 1, TVP 2, TV Trwam, Superstacja, TVN Style, HGTV, Disney Junior, AXN, Mini Mini plus, TVP Kultura, TVN 7, Paramount Chanel HD, TVN 24 Biznes i Świat, TVN 24, Disney Chanel, Viva Polska, TVN Turbo, Nicelodion, Kino Polska, Polsat Film, Polsat Viasat Nature" - napisała SW na Twitterze.

"SW w żaden sposób nie ogranicza skazanym dostępu do informacji i nie wskazuje, jakie programy mają oglądać w telewizji, jak sugerują niektórzy dziennikarze" - dodała w kolejnym wpisie.

SW informowała także, że zachowanie Stefana W. w trakcie odbywania kary "oceniano jako przeciętne". "Podczas pobytu w izolacji nie sprawiał większych problemów wychowawczych. Funkcjonował właściwie w grupie osadzonych. Otrzymał 1 nagrodę, 2 razy skorzystał z ulgi. Trzy razy był karany dyscyplinarnie" - napisała.

W niedzielę wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP. Na scenę, na której się znajdował, wtargnął 27-letni Stefan W. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek zmarł.

« 1 »
 • Gość
  17.01.2019 15:41
  Bodnar, ten co kłamie, ze "naród polski odpowiada za Holokaust".
  doceń 25
 • tomaszl
  17.01.2019 17:17
  Mnie interesuje ile kosztuje oglądanie telewizji w więzieniu. W szpitalach to koszt 10zł za dobę albo 20 zł za trzy doby.
  doceń 10
 • NICK
  17.01.2019 21:28
  Pan Bodar nie jest rzecznikiem praw obywatelskich, tylko rzecznikiem poglądów liberalno-lewicowych. Zamiast reprezentować całe społeczeństwo reprezentuje tylko jego znikomą ale krzykliwą część.
  doceń 13
 • smutny widz
  18.01.2019 07:39
  "O, rękę karaj, nie ślepy miecz!"

  Panowie z tzw. Mediów, nie macie sobie NIC do zarzucenia??? Czy wykazaliście choć minimum troski i odpowiedzialności, jakie plony wyda rzucane przez Was ziarno nienawiści? To nie prawda, że politycy tego od was żądają i was wykorzystują. To Wy ich na siebie szczujecie i filmujecie jak się biją. By zarobić swoje srebrniki. Po Smoleńsku to Wy na nowo rozpalaliście polsko-polsko wojnę. Była szansa na uspokojenie. Przez Was została zaprzepaszczona. Może tym razem się OPAMIĘTAJCIE.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama