Ślimaczy się sprawa przeciw Verhofstadtowi

dodane 21.01.2019 15:15

Ordo Iuris /jdud

Instytut Ordo Iuris złożył w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia skargę na przewlekłość postępowania przeciwko Guyowi Verhofstadtowi. Powodem oskarżenia belgijskiego europosła było nazwanie przez niego uczestników Marszu Niepodległości faszystami i neonazistami. Akt oskarżenia przeciwko politykowi złożyli prawnicy Instytutu, którzy reprezentują dr. Bawera Aondo-Akaa.

Ślimaczy się sprawa przeciw Verhofstadtowi   EPP Group in the CoR / CC 2.0 Guy Verhofstadt

Sprawa dotyczy słów Guya Verhofstadta wygłoszonych 15 listopada 2017 roku podczas debaty w Parlamencie Europejskim dotyczącej praworządności i demokracji w Polsce. Polityk powiedział wtedy, że „w sobotę 60 000 faszystów przemaszerowało ulicami Warszawy – neonazistów i białych suprematystów (…)”. Dr Bawer Aondo-Akaa, jako uczestnik Marszu Niepodległości, postanowił wystąpić na drogę prawną przeciwko Verhofstadtowi. W grudniu 2017 roku Prawnicy Ordo Iuris złożyli w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia prywatny akt oskarżenia o znieważenie i zniesławienie dr. Aondo-Akaa.

„Pomimo upływu ponad roku od momentu wszczęcia postępowania sąd zajmujący się sprawą nie podjął żadnych czynności w celu jej merytorycznego rozpoznania. Sąd nie skierował wniosku o uchylenie Guyowi Verhofstadtowi immunitetu przysługującego mu jako europarlamentarzyście, ani nie wyznaczył terminu na posiedzenie pojednawcze, które jest pierwszym krokiem w sprawach o znieważenie czy zniesławienie” – powiedział mec. Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BAWER AONDO-AKAA, VERHOFSTADT

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 n/a 22.01.2019 08:29
Niezalogowany użytkownik No przecież są u nas sądy nie za Wisłę. Spróbujta pozew złożyć na Pradze.
Plusów: 0 podaj nick 22.01.2019 00:34
Niezalogowany użytkownik pora wytoczyć sprawę o przewlekłość postępowania z odszkodowaniem adekwatnym do poziomu odszkodowania jakie było żądane w sprawie o zniesławienie, może też potem wnieść o odpowiedzialność majątkową funkcjonariusza odpowiedzialnego za rażące naruszenie prawa gwarantowanego W KONSTYTUCJI, czyli za ową przewlekłość, byłby drugi dobry precedens
Plusów: 0 velario 21.01.2019 21:49
Jaka przewlekłość? SR dla Warszawy Śródmieścia patrzy po prostu na najlepsze wzorce. Ile to czasu minęło, odkąd do TK wpłynął wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisów o aborcji eugenicznej?...

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl