107,6 FM

Zginął górnik

We wstrząsie w kopalni "Rydułtowy" poszkodowanych zostało jeszcze ośmiu innych pracowników; dwóch przebywa w szpitalach.

Górnik, który zginął, miał 44 lata. Do silnego wstrząsu o sile około 3,25 stopnia w skali Richtera, doszło przed północą we wtorek 22 stycznia.

Odczuli go mieszkańcy Rydułtów, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego. Niektórzy odnieśli wrażenie, że ich domy, przy akompaniamencie trzeszczenia, podniosły się w górę i upadły. W mieszkaniach na oścież otwierały się szafki.

Kopalnia "Rydułtowy" jest częścią zespolonej kopalni ROW. 44-letni górnik zginął przy ścianie wydobywczej ponad tysiąc metrów pod ziemią.

Ośmiu innych pracowników zostało poszkodowanych. Sześciu z nich doznało ogólnych potłuczeń, dwóch z poważniejszymi urazami przebywa w szpitalach w Jastrzębiu-Zdroju i Piekarach Śląskich. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To już trzeci śmiertelny wypadek w polskim górnictwie węgla kamiennego w tym roku. 5 stycznia zginął górnik w kopalni "Piast-Ziemowita", a 11 stycznia - również w kopalni "Rydułtowy".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama