Drogi pożarowe pod lupą strażaków [ZDJĘCIA]

dodane 23.01.2019 14:28

Joanna Wyleżoł /Radio eM

zobacz galerię 

"Droga pożarowa, drogą życia – dobrze parkujesz, życie ratujesz" - pod tym hasłem w Siemianowicach Śląskich ruszyła akcja udrażniania dróg pożarowych.

Akcja straży na osiedlu Tuwim   Foto /Wojciech Mateusiak UM Siemianowice Akcja straży na osiedlu Tuwim Niestety źle zaparkowane samochody nagminnie uniemożliwiających służbom ratowniczym dojazd do miejsca i ludzi oczekujących na pomoc. Teraz ma się to zmienić! W Siemianowicach zainaugurowano dziś [23.01.19] kampanię informacyjną. Na osiedlach pojawią się specjalne plakaty, a dla szkół strażacy zorganizują pokazy. Wszystko po to, by uświadomić kierowcom, że brak miejsc parkingowych to nie powód by utrudniać pracę służbom ratunkowym... a że czym skorupka za młodu nasiąknie, zaczęli akcję od uczniów.

Straż pożarna ma prawo odholować auto blokujące drogę pożarową na koszt właściciela. Dodatkowo w takiej sytuacji wzywana jest policja, która wystawia mandat w wysokości do 500 zł i nalicza punkty karne.
Akcją "Droga pożarowa, drogą życia – dobrze parkujesz, życie ratujesz" z dopiskiem "Powiedz tacie!" jako pierwsze objeto siemianowickie osiedle Tuwim, bo z zastawianiem dróg pożarowych jest tam najgorzej.

Przedmandat   Foto /Wojciech Mateusiak UM Siemianowice Przedmandat
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DOBRZE PARKUJESZ, ŻYCIE RATUJESZ, DROGA POŻAROWA, DROGA ŻYCIA, SIEMIANOWICE

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl