107,6 FM

Co w numerze? #8

"To, co działo się wtedy, jak żadne inne wydarzenie położyło się cieniem na historii regionu" - pisze w tekście o Tragedii Górnośląskiej Sebastian Rosenbaum.

Tekst o tragedii stycznia 1945 roku to główny materiał najnowszego numeru "Gościa Gliwickiego". Do wydarzeń historycznych wracamy także w recenzji książki Piotra Zdanowicza i Tomasza Kandziory pt. "100 lat po wielkiej wojnie 1914-1918. Ocalić od zapomnienia". W nieco inny sposób przeszłość obecna jest w zapowiedzi III Festiwalu piosenki "O wolności", na który może zgłaszać się młodzież w wieku od 14 do 25 lat. W tym wypadku chodzi o piosenkę polskich artystów, inspirowaną najnowszą historią Polski.

W numerze jak zwykle informacje z wydarzeń w diecezji i regionie oraz zapowiedzi tego, co przed nami.

Najnowszy, 4. numer papierowego "Gościa Gliwickiego" dostępny jest w tradycyjnej sprzedaży i w e-wydaniu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama