107,6 FM

Kalendarz Trzech Religii

Kalendarz uzwględniający święta chrześcijańskie, żydowski i muzułmańskie już po raz siódmy został wydany przez Miasto Katowice.

Kalendarz Trzech Religii   Kalendarz Trzech Religii Marcin Iciek /Radio eM O kalendarzu Radio eM informowało już na początku roku, jednak w poniedziałek, 28 stycznia, Urząd Miejski w Katowicach dokonał jego oficjalnej prezentacji - z udziałem lokalnych przedstawicieli wspomnianych trzech religii. Okazje były dwie: zakończony właśnie tydzień ekumeniczny oraz chęć przypomnienia w kontekście niedawnych wydarzeń, jak ważną rzeczą jest wzajemny dialog i poznanie drugiego człowieka. Marek Rembierz z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego wskazywał, że kalendarz to zawsze rzecz osobista, niemal intymna. Można do niego komuś zajrzeć, ale pod dwoma warunkami...

Systematycznie rośnie nakład kalendarza - przyznaje jego współtwórca, Krzysztof Kraus.

Tegoroczny nakład kalendarza wyniósł 6 tysięcy. Ksiądz Tadeusz Czakański, delegat arcybiskupa do spraw dialogu międzyreligijnego przyznaje, że zainteresowanie kalendarzem jest olbrzymie.

Na wymiar ekumeniczny kalendarza zwracał uwagę ks. Marian Niemiec - biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Kalendarz można jeszcze odebrać nieodpłatnie w Punkcie Informacji Turystycznej przy katowickim Rynku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama