107,6 FM

W bliskości Chrystusa łatwiej

Zaproszenie na obchody 27. Światowego Dnia Chorego w archidiecezji katowickiej

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8) to hasło tegorocznego Światowego Dnia Chorego, który po raz 27. będzie obchodzony w Kościele katolickim 11 lutego br. Z tej okazji metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawi w najbliższy poniedziałek o 10.00 Mszę św. w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej-Goduli. Będzie ona transmitowana przez archidiecezjalne Radio eM.

W tym roku centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w Kalkucie w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości. Nawiązując do tego faktu, metropolita katowicki w komunikacie odczytanym w kościołach archidiecezji katowickiej w niedzielę 27 stycznia zwrócił uwagę, że święta swoją postawą uwidoczniła miłość Boga wobec ubogich i chorych. „Pomaga nam ona zrozumieć, że podstawowym kryterium działania powinna być bezinteresowna miłość wobec wszystkich, bez względu na język, kulturę, grupę etniczną czy religię. Szczególnie cierpiący potrzebują zrozumienia, czułości i nadziei” - napisał abp Skworc.

Komentując hasło tegorocznego Dnia Chorego, metropolita katowicki stwierdził, że wskazuje ono na postawę bezinteresowności, która powinna pobudzać przede wszystkim katolickie placówki opieki zdrowotnej. „Są one powołane, aby wyrażać istotę daru, darmowości i solidarności – wobec logiki zysku za wszelką cenę; logikę dawania, aby otrzymywać – wbrew logice wyzysku, niezwracającego uwagę na ludzką godność. Tymi kryteriami – daru, darmowości i solidarności – powinni się kierować wszyscy wyznawcy Chrystusa, przyjmujący Jego samego jako dar Boga Ojca” – czytamy w komunikacie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama