107,6 FM

Modlitwa za prześladowanych chrześcijan

W bytomskim kościele jezuitów w piątek została odprawiona Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan.

To wznowienie inicjatywy, która zapoczątkowana została podczas posługi poprzedniego proboszcza o. Krzysztofa Homy SJ. U podstaw potrzeby regularnej modlitwy i wsparcia braci i sióstr w wierze była wizyta dwóch Syryjek – Rouy i Maissam, podczas jezuickiego programu Magis, poprzedzającego Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

Inicjatorem działań jest Jarosław Bobulski, członek Wspólnoty Małżeństw, uczestnik pierwszego Synodu Diecezji Gliwickiej. Przez te kilka lat udało się zorganizować wiele przedsięwzięć, które realizowane są również przy współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Choć wszyscy aktualnie wspominają Światowe Dni Młodzieży w Panamie, myśląc już o kolejnych w Portugalii, to w jezuickiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu nadal owocują ŚDM-y krakowskie, te z 2016 roku.

Msze będą odprawiane regularnie, w każdy drugi piątek miesiąca o 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama