107,6 FM

Budowa stadionu Ruchu Chorzów ma opóźnienia

Kibice nie mają powodów do zadowolenia. Pojawiły się kolejne opóźnienia przy budowie stadionu Ruchu Chorzów.

Budowa stadionu Ruchu Chorzów ma opóźnienia   Konferencja władz Chorzowa i klubu Ruch Chorzów Marcin Iciek /Radio eM 2022, ewentualnie 2023 - to termin, w którym ma być gotowy stadion Ruchu Chorzów. Miasto potrzebuje kolejnych trzech miesięcy na przekazanie terenu spółce, która będzie budować obiekt. W tym czasie Chorzów ma również uregulować kwestie geodezyjne i... zastanowić się nad korektami w projekcie. Na terenie stadionu powstałyby: restauracja, siłownia czy sala konferencyjna na 100 osób. Ile to będzie kosztować - tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa:

Przetarg na wykonawcę stadionu ma zostać ogłoszony w sierpniu. - Z punktu widzenia klubu chcielibyśmy, żeby stadion powstał jak najszybciej - mówi prezes Ruchu Chorzów Jan Chrapek:

Czy obiekt jest w mieście potrzebny? O to Marcin Iciek, reporter Radia eM pytał mieszkańców Chorzowa.

Na budowę stadionu miasto zaciągnie kredyt, ewentualnie wypuści obligacje. Obiekt ma mieć 16 tysięcy miejsc.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama