107,6 FM

Poświęcenie kaplicy w bytomskim areszcie

Bp Jan Kopiec poświęcił nową kaplicę w Areszcie Śledczym w Bytomiu.

Biskup gliwicki przewodniczył nabożeństwu i poświęcił nową kaplicę pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego. W homilii wskazał na rolę jaką pełni Służba Więzienna, zwłaszcza w odniesieniu do drugiego człowieka, któremu trzeba, na ile to możliwe, pomóc powrócić do normalnego życia.

Wspomniał także o działającym w Gliwicach Stowarzyszeniu POMOST, które pomaga byłym więźniom wrócić do funkcjonowania w społeczeństwie po odbyciu kary. Nawiązując do poświęcenia kaplicy, bp Kopiec mówił o tym, jak istotne jest dla człowieka kształtowanie w wymiarze duchowym.

W uroczystości, obok duchowieństwa, wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, m. in. Służby Więziennej, Policji, a także przedstawiciele władz  Bytomia. Nabożeństwo w bytomskim Areszcie Śledczym wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia Służby Więziennej w Polsce.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama