107,6 FM

Bł. kard. John Henry Newman będzie świętym

Bł. kard. John Henry Newman zostanie kanonizowany. Papież zatwierdził dekret o cudzie przypisywanym jego wstawiennictwu - podało Radio Watykańskie.

Przeczytaj tekst ks. Tomasza Jaklewicza o kard. Newmanie: Pasja prawdy

Jednocześnie Stolica Apostolska uznała heroiczność cnót innego kandydata na ołtarze, prymasa Węgier kard. Józsefa Mindszentyego. To krok zbliżający jego beatyfikację. Mogłaby się ona odbyć po uznaniu cudu za jego wstawiennictwem, tak jak to się stało w przypadku kard. Newmana.

Dramatyczną historię kard. Mindszentyego opowiedział Andrzej Grajewski w tekście pt. Cztery dni Prymasa

« 1 »
 • Marcin
  13.02.2019 11:43
  Krótko, zwięźle i na temat. Świetna wiadomość.
  doceń 0
 • Jake
  13.02.2019 19:00
  Szczerze, średnio jestem zadowolony, że w obliczu tak wątpliwej biografii (jak życie z Ambrożym, wspólny grup i ponoć kółka młodych kleryczków i teologów wpatrzonych w Newmana) się go kanonizuje.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama