107,6 FM

Tu spocznie Jan Olszewski

Były premier zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych, tuż obok płk R. Kuklińskiego, Leszka Kołakowskiego i Barbary Wachowicz.

Zmarły 8 lutego premier Jan Olszewski spocznie w sobotę w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych. Jego nagrobek będzie znajdował się kilkanaście metrów od bramy głównej przy ul. Powązkowskiej.

W ostatnich latach pochowani tu zostali ludzie kultury, politycy i opozycjoniści z okresu PRL, m.in.: płk Ryszard Kukliński, Leszek Kołakowski, Adam Hanuszkiewicz, Janusz Głowacki, Barbara Wachowicz, Jacek Kuroń, Bronisław Geremek czy Zbigniew Romaszewski.

Kwatera oznaczona, jako A2 Tuje znajduje się na wprost Domu Pogrzebowego. Na jej tyłach znajduje się kwatera ofiar terroru hitlerowskiego, w tym powstańców warszawskich.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek. W sobotę o godz. 11 w bazylice archikatedralnej rozpocznie się żałobna Msza św., w której wezmą udział władze państwowe z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Po Eucharystii kondukt żałobny wyruszy na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama