107,6 FM

"Tolkien" - zobacz zwiastun filmu o twórcy "Władcy Pierścieni"

Światowa premiera filmu o znanym pisarzu, twórcy "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" odbędzie się 10 maja. Na czym skoncentrowali się twórcy filmu?

"Tolkien" to film, na który czekają miliony fanów twórczości oksfordzkiego pisarza od lat. Reżyserem produkcji jest Dome Karukoski, a w tytułową rolę wciela się Nicolas Hoult.  

TOLKIEN | Official Trailer | FOX Searchlight
FoxSearchlight

Twórcy koncentrują się na młodości angielskiego pisarza. Czasach szkolnych i studenckich, początku relacji Tolkiena z Edith Bratt (jego przyszła żoną, w której role wcieliła się Lily Collins) i doświadczeniach walki na frontach I wojny światowej.  Właśnie w tym okresie kształtowały się pierwsze zarysy świata, który Tolkien przez resztę swojego życia konsekwentnie rozwijał i opisywał. 

Przeczytaj też:

Z materiału, który znalazł się w zwiastunie filmu, można wywnioskować, że reżyser stara się pokazać wydarzenia z życia młodego Tolkiena jako źródła jego wyobraźni. Widzimy obrazy krwawej bitwy nad Sommą, w czasie której wybuchy przybierają kształt ognistych potworów, oglądamy scenę tańca młodego Tolkiena z Edith, ale tez walkę konnych rycerzy.

Światowa premiera "Tolkiena" odbędzie się 10 maja tego roku. Jak dotąd nie wyznaczono daty polskiej premiery. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama