107,6 FM

NBP opublikował informacje o wysokości wynagrodzeń kadry kierowniczej w 2018 r.

Narodowy Bank Polski opublikował w środę na swojej stronie internetowej informacje o wysokości wynagrodzeń w 2018 r. kadry kierowniczej. Dodano, że chodzi o realizację postanowienia noweli ustawy dot. jawności wynagrodzeń w banku centralnym.

Jak zaznaczono, pozostałe informacje zostaną podane w terminie późniejszym przewidzianym ustawą.

"Realizując postanowienia ustawy <<o zmianie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim>> z dnia 22 lutego 2019 roku (Dz.U. Poz. 371), Prezes Narodowego Banku Polskiego udostępnia wstępne informacje o wysokości przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego brutto osiągniętego w 2018 r. na stanowisku: dyrektora oddziału okręgowego, dyrektora departamentu (komórki równorzędnej), zastępcy dyrektora oddziału okręgowego, zastępcy dyrektora departamentu oraz osób zajmujących stanowiska równorzędne pod względem płacowym ze stanowiskiem dyrektora departamentu i jego zastępcy (wynagrodzenie zasadnicze/chorobowe/zasiłki, premie, nagrody, nagrody jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne)" - czytamy na stronie internetowej NBP.

« 1 »
 • MARIUSZ
  28.02.2019 05:45
  Jakieś konkretne liczby :)
  doceń 1
 • Arek
  28.02.2019 10:26
  Lepiej nie, po co denerwować ludzi.
  doceń 1
 • A.G.
  28.02.2019 11:18
  Wypłata dyrektora jednego z najlepszych polskich publicznych liceów, 30 lat stażu stanowi około 13 proc. pensji Martyny Wojciechowskiej pracującej w z NBP, która zarabia 62000 zł miesięcznie.
  PiS - wstydu nie ma!
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama