107,6 FM

Mistrzostwa świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters zakończone

Przez dwa weekendy w Katowicach gracze z całego świata walczyli w jednym z największych e-sportowych turniejów świata.

Mistrzostwa świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters odbyły się w Katowicach. Gracze opanowali Strefę Kultury - Spodek i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Już po raz trzeci impreza trwała przez dwa weekendy. Gracze rywalizowali już od 20 do 24 lutego, wtedy w katowickim Spodku odbyła się impreza ESL One z finałami turnieju DotA2. Natomiast w pierwszy weekend marca odbyły się finały m.in. Counter-Strike: Global Offensive. Łączna pula nagród we wszystkich turniejach wyniosła ok. 10 mln zł.

Intel Extreme Master to nie tylko pojedynki e-sportowe. To także strefa wystawowo-targowa związana z e-sportem, gdzie prezentowane są nowinki technologiczne.

Organizowane na Śląsku mistrzostwa świata mają już ugruntowaną renomę na świecie. W ubiegłym roku finały Intel Extreme Masters zobaczyło łącznie 169 tys. widzów - nie tylko będąc w Katowicach, ale również za pośrednictwem internetowych połączeń na żywo. Transmisje z turnieju DotA2 skupiły na sobie uwagę 2,2 mln oglądających jednocześnie osób, a z Counter-Strike: Global Offensive - 1,7 mln. Relacje były prowadzone w 12 językach dla 17 stacji telewizyjnych. Podsumowanie tegorocznej edycji jest opracowywane. Ilu widzów zobaczyło turniej, dowiemy się niebawem.

Impreza co roku jest okazją do spotkań polityków. W tym roku pojawił się m.in. premier Mateusz Morawiecki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama