107,6 FM

Rodzice będą protestować przeciwko Deklaracji LGBT+

W poniedziałek 18 marca przed ratuszem na pl. Bankowym odbędzie się Warszawski Protest Rodzin wobec Deklaracji LGBT+.

Społeczny protest zwołuje Centrum Życia i Rodziny, które jest m.in. organizatorem Marszów dla Życia i Rodziny odbywających się w 160 miastach Polski, a także wielu innych wydarzeń i kampanii społecznych.

Warszawski Protest Rodziców rozpocznie się 18 marca o godz. 16 przed stołecznym ratuszem (pl. Bankowy 3/5). Jest odpowiedzią na ostatnie działania prezydenta Warszawy i podpisanie przez niego deklaracji „Warszawska Polityka Miejska na rzecz społeczności LGBT+”.

Wielu rodziców uważa, że dokument jest niezgodny z ich konstytucyjnym prawem do wychowania dzieci według własnych przekonań oraz z obowiązującym prawem oświatowym. Obawia się wprowadzenia do szkół zapowiadanej w deklaracji agresywnej edukacji seksualnej, opartej na budzących sprzeciw standardach WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Ponadto zapowiadany w deklaracji programu „Latarnik”, zakładający zatrudnienie w każdej szkole przynajmniej jednej osoby działającej na rzecz wspierania środowisk LGBT, zdaniem rodziców będzie furtką do wprowadzenia do szkół promocji homoseksualizmu.

Organizatorzy protestu nie zgadzają się też z zapowiadanym objęciem oficjalnym patronatem prezydenta Warszawy Parady Równości w Warszawie czy dofinansowanie z budżetu miasta organizacji kulturalnych czy sportowych sprofilowanych pod kątem środowisk homoseksualnych.

Centrum Życia i Rodziny skierowało do prezydenta Warszawy pismo wzywające do zaprzestania tego typu działań oraz rozpoczęło zbiórkę podpisów pod apelem o interwencję do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. 

Centrum dla Życia i Rodziny poprzez organizację Warszawskiego Protestu Rodzin chce alarmować, że to rodzice, a nie tworzący deklarację LGBT+, powinni decydować o sposobie wychowania własnych dzieci, według swoich przekonań.

Na protest zaproszeni są wszyscy sprzeciwiający się założeniom Deklaracji LGBT+. W spotkaniu wezmą również udział eksperci  z zaproszonych organizacji działających na rzecz rodziców w tym m.in.: Ordo Iuris, Fundacji PRO czy CitizenGO.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • seitz
  13.03.2019 21:57
  Warszawa to tylko 5 % ludności kraju z czego jedynie część popiera Trzaskowskiego i pomysły do których on sam nie jest przekonany.
  Reszta kraju, czyli być może 95% przełącza kanał gdy słyszy o LGBT. Seksualizacja dzieci jak i cała homofilia nie mieści się im w głowie bo to nie są problemy normalnych ludzi.
  doceń 8
 • lugawoni
  13.03.2019 23:13
  Zgadzam się z Velario-New, że "kijem Wisły nie zawrócimy", ale kiedy się postawi TAMĘ to i Wisła może zmienić swój bieg.
  doceń 6
 • Eugeniusz_Pomorze_
  14.03.2019 01:27


  Edmund Burke (1729–1797) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej powiedział te ciągle bardzo aktualne, po prostu ponadczasowe słowa: "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił." - nic dodać, nic ująć.
  Brawo Rodzice! Brawo Centrum Życia i Rodziny! Protest przeciwko deklaracji LGBT+ jest jak najbardziej słuszny, bo tak jak Gość Niedzielny napisał - to rodzice mają wyłączne prawo wychowania swoich dzieci w wartościach, które są im bliskie!
  doceń 15
 • mudia
  14.03.2019 07:32
  Zajęcia z edukacji seksualnej będą DOBROWOLNE. Nie wiem o co ten cały szum.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama