107,6 FM

Stadion Śląski okrzyknięty najlepszym obiektem sportowym

"Kocioł czarownic" otrzymał nagrodę Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018 w kategorii Obiekt Sportowy.

Wyróżnienie dla Stadionu Śląskiego to dowód, jak wielkim potencjałem w kontekście sportu dysponujemy w województwie śląskim - powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. - Ze swojej strony deklaruję, że ten potencjał jak najlepiej wykorzystamy.

Marszałek województwa zapowiedział, że już w tym roku na stadionie odbędą się dwie największe imprezy lekkoatletyczne w Polsce. Obiekt będzie gościł także wielką imprezę żużlową.

- Staramy się również o mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w 2024 roku. Co ważne, nie chcemy zamykać tego obiektu tylko dla zawodowych sportowców, jest on także dostępny dla amatorów sportu, czego dowodem jest ostatni Bieg Wiosny w Parku Śląskim, w czasie którego biegacze finiszowali właśnie na bieżni Stadionu Śląskiego.

Oceniając nominowane obiekty sportowe, jury brało pod uwagę wielofunkcyjność, atrakcyjność organizowanych wydarzeń, bezpieczeństwo uczestników i efektywne zarządzanie obiektem.

- Ważne było również to, czy obiekt jest pewnego rodzaju sercem społeczności, dla której został stworzony - wyjaśnił Sebastian Bykowski, członek kapituły statuetek DEMES.

Nagrody Biznesu Sportowego DEMES to najbardziej prestiżowe wyróżnienia w branży marketingu sportowego w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama