107,6 FM

Ogarniamy tydzień

W tym tygodniu pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, a w naszym kalendarzu wiosenne ożywienie. Dzieje się naprawdę wiele ciekawych rzeczy.

Dużym wydarzeniem będzie na pewno peregrynacja figury św. Michała Archanioła u jezuitów w Gliwicach. Nawiedzenie figury, trwające od piątku do niedzieli, połączone jest z rekolekcjami, które wygłosi ks. Robert Ryndak, michalita.

W poniedziałek 18. marca w Lisowicach, jedynej parafii w diecezji pod wezwaniem św. Jana Nepomucena, odbędzie się finał poświęconego mu diecezjalnego konkursu. W piątek na Jasną Górę pielgrzymować będą maturzyści z naszej diecezji, a w niedzielę w parafii św. Franciszka w Zabrzu gościć będzie abp Mieczysław Mokrzycki, który przekaże relikwie św. Jana Pawła II. 

W niedzielę 24 marca, m.in. dzięki strażakom, odbędą się obchody 100. rocznicy tragicznego pożaru w nieistniejącym kinie gliwickim, podczas którego zginęło 76 dzieci. 

W tym tygodniu także swoje rekolekcje i skupienia wielkopostne będą miały kolejne grupy i wspólnoty. Jedne z nich - w parafii św. Teresy w Zabrzu-Mikulczycach - głosić będzie o. Hounake Eric Kossi, werbista pochodzący z Togo.

Natomiast uczniowie szkół średnich i absolwenci mogą nadal zgłaszać się na rekolekcje powołaniowe, które w ostatni weekend marca odbędą się w seminarium w Opolu.

Szczegóły tych i innych wydarzeń na gliwice.gosc.pl w Zaproszeniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama