107,6 FM

Jadwiga Wiśniewska: UE musi pomóc kobietom

Państwa Unii Europejskiej muszą pomóc kobietom w łączeniu zadań macierzyńskich z zawodowymi – mówiła w Radiu eM Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Jadwiga Wiśniewska, poseł do PE   Jadwiga Wiśniewska, poseł do PE
Henryk Przondziono /Foto Gość

Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że w Polsce dokonał się w ostatnich latach duży postęp w sprawach dotyczących sytuacji kobiet. Powołała się przy tym m.in. na raport Price Waterhouse oraz Coopers, według którego np. pod względem luki płacowej, czyli różnic w wysokości wynagrodzenia między kobietami a mężczyznami, Polska znalazła się na drugim miejscu wśród 33 krajów OECD, wyprzedza nas tylko Luksemburg.

Goszcząca w audycji Radia eM "eMisja Specjalna" poseł Jadwiga Wiśniewska zaznaczyła, że wciąż trzeba w Unii Europejskiej zabiegać o obronę wartości, na których UE była na początku budowana. Za przykład podała Komisję Praw Kobiet i Równouprawnienia, w której jako poseł pracuje. - Nasi oponenci polityczni twierdzili, że prawa kobiet są w Polsce łamane - mówiła Jadwiga Wiśniewska. Wyjaśniła, że w Parlamencie Europejskim za podstawowe prawo kobiet uważane jest prawo do aborcji.

Jadwiga Wiśniewska jest liderką listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w woj. śląskim. W Radiu eM powiedziała, że reprezentacja z tego regionu będzie miała w PE sporo do zrobienia, m.in. w dziedzinie energetyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama