107,6 FM

Szpital w Dąbrowie Górniczej zadłużony

Pożyczka dla Zagłębiowskiego Centrum Onkologii - taki jest pomysł na ratowanie placówki w Dąbrowie Górniczej, o którym mówi prezydent miasta - Marcin Bazylak. Szpital jest bardzo zadłużony, co pokazał najnowszy raport o stanie jego finansów.

Szpital w Dąbrowie Górniczej zadłużony  

'Sytuacja Zagłębiowskiego Centrum Onkologii jest krytyczna, ale nie odbiega od sytuacji innych placówek w Polsce'- mówi Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej. Władze miasta zaprezentowały raport, który powstał po kontroli w placówce. Z dokumentu wynika m.in.  że szpital  ma problemy z płynnością finansową. Według prognozy obecny dług wynosi 18 mln złotych. Miasto chce pomóc szpitalowi i udzielić mu pożyczki.

O tym czy tak się stanie zdecydują radni podczas dzisiejszej sesji rady miasta.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama